top of page

Школьный логопед

Сергеева Ольга Ростиславовна

 

Образование: Славянский государственный педагогический институт "Олигофренопедагогика и логопедия"

Категория: высшая

Стаж работы: 30 лет

Речевая готовность ребенка к школе

просмотреть презентацию  

Что делает логопед?

 

Основные направления работы учителя-логопеда в школе - это коррекция нарушений чтения и письма, а также профилактика (предупреждение) этих нарушений, которые являются самыми распространенными формами речевой патологии у младших школьников.

 

Широко распространено мнение о том, что логопеды только «ставят» звуки, т.е. исправляют неправильное произношение. Это не совсем так. Глобальной целью логопедического воздействия является развитие всей речевой системы в целом, а именно:

  • развитие связной речи,

  • коррекция произношения,

  • накопление и совершенствование словаря,

  • развитие физического и речевого слуха

  • развитие грамматической стороны речи

  • развитие артикуляционной моторики

  • обучение навыкам словообразования и словоизменения

18 квітня 2018 року учитель-логопед Ялтинської ЗОШ №1 Сергєєва Ольга Ростиславівна взяла участь в обласному семінарі «Методичні аспекти логопедичної допомоги дітям з тяжкими мовленнєвими порушеннями в умовах інклюзивної освіти», який проходив в м. Слов'янськ Донецької області.

В ходе работы решается ряд дополнительных задач:

развитие психических процессов (внимание, память, восприятие, мышление);

формирование элементарных учебных навыков (уметь внимательно слушать преподавателя, целенаправленно и усидчиво выполнять поставленную задачу, адекватно оценивать результат своей работы и исправлять ошибки);

формирование предпосылок обучения грамоте (обучение звуковому анализу слов, знакомство с понятиями «звук, слово, предложение», развитие мелкой моторики и пространственной ориентировки);

профилактика и исправление нарушений письма и чтения.

 

Речевые проблемы вызывают трудности усвоения тех или иных школьных предметов, что является наиболее частой причиной школьной дезадаптации, снижение учебной мотивации, возникающих в связи с этим отклонений в поведении.

 

Причины, вызывающие речевые нарушения, многозначны. Решить их быстро невозможно, но и делать вид, что их нет, тоже нельзя. К таким детям нужен специальный подход, усиленное внимание. Им необходима помощь учителей и родителей, причем, помощь своевременная, квалифицированная, систематическая. Такой подход и осуществляется логопедом школы.

Підведення підсумків корекційної роботи за  І семестр 2017-2018 н.р. 

22 грудня 2017 були проведені батьківськи збори 1 -Б класу. Я розповіла про особливості мовленнєвого розвитку кожної дитини, її сильні та слабкі сторони.

 

Мною було наголошено також на можливості виникнення труднощів у процесі корекційного навчання та на важливості виконнаня домашніх завдань за зошитом для індивідуальної роботи. Були підведені підсумки корекційної логопедичної роботи за перші місяці 2017-2018 навчального року.  

Практикум для батьків

«Формування правильної звуковимови у дітей» 

27 жовтня 2017 року мною був проведений логопедичний практикум для батьків за темою «Формування правильної звуковимови у дітей». Метою було поповнення знань учасників логопедичного практикуму про зміст, форми і методи роботи з питань профілактики та корекції  порушень мовлення, а також формування бажання батьків для досягнення спільної мети працювати у спільному взаємозв’язку «батьки- логопед».

У вступній частині діалогу я звернула увагу на  проблему виникнення мовленнєвих порушень. Я розповіла батькам про види порушень та показала  їх у учнів 1-А та 1-Б класів.

Ми обговорили проблемні мовленнєві ситуації та шляхи їх розв’язання. Я відповіла на запитання батьків про те, як виконувати логопедичні завдання вдома.

Мною також було проведене анкетування батьків та індивідуальне консультування.

У підсумку практикуму всі учасники зробили висновок про те, що своєчасно і правильно розпочата  корекційна  робота-  важлива умова успішного подолання мовленнєвих вад  учнів.

Щорічне обстеження усного мовлення першокласників Ялтинської ЗОШ №1

Одним  із основних завдань логопедичної служби в школі є допомога учням, які мають недоліки мовлення і, внаслідок цього, не встигають у навчанні.

Для того, щоб мені правильно планувати корекційну роботу з учнями, я повинна знати вид і причини порушення.

Це виявляється в ході  мого обстеження.

Обстеження усного мовлення першокласників я проводжу  в два етапи. Протягом вересня 2017 року - первинне обстеження усного мовлення учнів -  виявляю дітей, в яких є ті чи інші відхилення в мовленнєвому розвитку. Одночасно відбираю учнів, яким необхідні систематичні корекційні заняття.

З 02 по 14 жовтня 2017 року буде проведене вторинне поглиблене обстеження усного мовлення тих учнів, які відібрані для логопедичних занять  в ході попереднього обстеження.

Встреча с родителями будущих первоклассников в Ялтинской ОШ №1

состоялась 18 апреля 2017 года

                                            Тема выступления "Речевая готовность"

 

bottom of page