Трагедія у Бабиному Яру – 75 років по тому
28 вересня 2016 року Україна відзначає річницю великої трагедії, що відбулася у вересні 1941 року у м.Києві - в Бабинім Яру.
Наша школа спільно з ялтинською бібліотекою для дітей до цієї дати провела захід - година пам'яті "Бабин Яр. Трагедія. Історія. Пам'ять".
У заході приймали участь учні 8 класу, класний керівник Фундука Тетяна Василіївна.
Мета заходу: вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, обговорення теми "Голокост", прищеплення в серцях підростаючого покоління відчуття патріотизму, формувати в учнів усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми - найвищі на землі цінності.
Бібліотекар почала захід з пізновально-історичними доповідями про хід подій на території мережі глибоких ярів на північно-західній околиці Києва у першу осінь Великої Світової війни. Спочатку масово розстріляли лише населення єврейської національності з метою реалізації расистської юдофабської програии з "остаточного вирішення єврейського питання". Потім тут було розстріляно десятки тисяч громадян української, циганської та інших національностей.
Бабин Яр - це найбільша братська могила у світі... Самій юній жертві було лише три дні, самій похилій - 103 роки. Нормальна людина ніколи не звикне до смерті. Також в доповіді йшлось про ті героїчні події, навіть про географічне положення Бабиного Яру, його розмірів, про героїзм українців-праведників, які ризикуючи своїм життям, рятували євреїв. Це трагедія всього людства. Ми повинні передавати пам'ять про невинно вбитих своїм дітям з покоління в покоління. Треба пам'ятати заради майбутнього.
Під звукозаписи музичних творів В.А.Моцарта, Й.С.Баха діти читали поетичні твори М.Рильського, В.Сосюри,Л.Костенко, Д.Павличка Присутнім була представлена літературна виставка - "У Бабинім Яру палають сотні свіч" - історичної, документальної, художньої літератури по тематиці заходу з фонду бібліотеки.
Хвилина мовчання на згадку десятків тисяч обірваних життів стала логічним завершенням західу.