top of page

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються

Дні Пам’яті та Примирення, присвячені пам’яті жертв

Другої світової війни.

Ці дні присвячені пам’яті тих понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування. В країнах-союзницях з антигітлерівській коаліції цей день відзначається як День Перемоги над нацизмом. В резолюції ООН пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один чи обидва ці дні (8 і 9 травня) як день пам’яті усіх жертв Другої світової війни. Асамблея також підкреслила, що ця історична подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй, покликаної позбавити майбутні покоління від лихоліття війни і закликала держави – члени ООН об’єднати зусилля у боротьбі з новими викликами і загрозами та зробити все можливе, задля урегулювання всіх суперечок мирними засобами згідно зі Статутом ООН і таким чином, аби не піддавати подальшій загрозі міжнародний мир і безпеку.

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Нове свято встановлене задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих». Вшановують цього дня воїнів, «жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни». Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Новим символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. До Днів пам’яті та примирення приурочені меморіальні й урочисті акції, які мають відбутися 8 та 9 травня.

Разом з Україною ми теж святкували ці свята. З метою вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні; висловлення поваги усім борцям проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни; посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань у школі провели заходи до Дня примирення та Дня Перемоги:

- уроки мужності «Пам’ять про вас у нашому серці живе», «Як стати миротворцем», «Ми пам’ятаємо, ми пишаємося…»…;

- конкурс малюнків «Вітаємо з Днем Перемоги»;

- привітали ветеранів Великої Вітчизняної війни зі святом;

- уроки та семінари з історії Другої світової війни;

- прийняли участь у покладанні квітів до пам’ятника загиблому воїну;

- провели тематичні шкільні лінійки для учнів 1-4 та 5-11 класів;

- прийняли участь у спортивних змаганнях та концерті, присвячених Дню Перемоги;

- переглянули художні фільми про Велику Вітчизняну війну.

Привітання ветеранів Мангушського району

від народного депутата Дмитра Лубінця.

Президенти шкіл Мангушського району зняли відеоролик для ветеранів. Школярі хотіли сказати тим відео, що сучасним поколінням не забутий, той подвиг, що вони всіляко реалізовуємо свою подяку через свої творчі вміння , волонтерську допомогу, популяризацію та патріотичне виховання в школі. І найменше , що вони можуть зробити для наших дідів - це зберегти та передати значимість того періоду історії нашої Батьківщини!

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
bottom of page